Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !

MENU


Kategorie


FACEBOOK


PROGRAMY


REKLAMA


ZAGŁOSUJ NA NAS


TorrentTorrent: POLISH JAZZ VOL 45: SPISEK SZEŚCIU - COMPLOT OF SIX (1975/2017) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Dodał:  Fallen_Angel
Data: 12-10-2017
Rozmiar: 249.98 MB
Seed: 0
Peer: 0
Pobierz Torrent


Kategoria:  Muzyka Polska

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 3
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-12 17:29:03
OPIS:

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Płyta została nagrana w marcu 1975 roku - 'w studiu na żywo', czyli tak jak na koncercie, wszystkie ścieżki na raz, od pierwszej sekundy do ostatniego taktu, bez studyjnych poprawek i nakładek. I wtedy i teraz to chyba najbardziej oryginalna i adekwatna w serii Polish Jazz i całej polskiej dyskografii odpowiedź na wyzwania jazzu wczesnych lat 70.

Wiele się dzieje na tej płycie i nic nie dzieje się przypadkowo, więc trzeba jej słuchać uważnie. I wciąż warto, po ponad czterdziestu latach od jej nagrania.

Świetna płyta! Warta ponownego odkrycia, jedyna płyta zespołu Spisek Sześciu.


'Reprezentujemy tendencję tzw. środka awangardy, to znaczy – gramy nowocześnie, ale nie dochodzimy do zewnętrznej bariery współczesnego eksperymentu jazzowego. Wzorcem dla nas jest muzyka tych jazzmanów, którzy choć należą obecnie do czołówki awangardy, jednocześnie są niejako postaciami klasycznymi. Takimi, które wyznaczyły kamienie milowe w rozwoju jazzu. Mam tu na myśli Davisa, Hancocka, Zawinula. Sytuacja w dzisiejszym jazzie określiła warunki naszego powstania i takiej, a nie innej działalności. Z jednej strony opieramy się na osiągnięciach muzyki elektronicznej (w stopniu nam odpowiadającym, a także określonym możliwościami techniczno ekonomicznymi), zaś z drugiej – zakładamy maksymalną, naturalną ekspresję. Toteż niezmiernie ważne jest u nas ustawienie dęciaków oraz forma utworów. Każdy z nich jest zakomponowany w ten sposób, by wykluczyć ewentualne, niepotrzebne zmiany, przeskoki klimatu muzyki. Toteż, w zasadzie (z pominięciem oczywiście partii improwizowanych) hołdujemy muzyce komponowanej'
- Włodzimierz Wiński, Jazz (lipiec-sierpień 1974)

Wizje/Visions   19:47
a. Na Krawędzi
b. Pojedynek
c. Modlitwa
Amorphous   6:20
Pieprzem I Solą/With Salt And Pepper   3:50
Epitaphium   8:50Drums – Adam Bielawski
Guitar – Andrzej Pluszcz
Piano, Electric Piano [Fender] – Bogusław Razik
Tenor Saxophone, Baritone Saxophone, Leader, Composed By – Włodzimierz Wiński
Trombone – Leszek Paszko
Trumpet – Zbigniew CzwojdaPOBRAŁEŚ I SIĘ CIESZYSZ ??? POZWÓL WIĘC POBRAĆ INNYM, NIECH TEŻ SIĘ CIESZĄ
!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...

DETALE TORRENTA:[ ]

Komentarze